Program “Sprejemati in živeti z demenco v družini” v izvedbi sodelavke Polone Rajh
Sodelavka Polona Rajh, dipl. soc. gerontologinja bo izvajala 40-urni program “Sprejemati in živeti z demenco v družini” na Središče Rotunda Koper.Program se bo letos v celoti izvajal na daljavo. Na tečaju boste dobili odgovore na izzive sobivanja z osebo z demenco ali z boleznijo samo, se opolnomočili in pridobili znanje za boljšo kvaliteto lastnega življenja […]
9. oktobra 2021
Deli članek
Sodelavka Polona Rajh, dipl. soc. gerontologinja bo izvajala 40-urni program “Sprejemati in živeti z demenco v družini” na Središče Rotunda Koper.Program se bo letos v celoti izvajal na daljavo.

Na tečaju boste dobili odgovore na izzive sobivanja z osebo z demenco ali z boleznijo samo, se opolnomočili in pridobili znanje za boljšo kvaliteto lastnega življenja in življenja svojca z demenco.

Program bo potekal modularno v obliki predavanj (predstavitev teorije) in izkustvenih primerov (delavnica). Vsak modul bo vseboval temo, v katero bomo vključili tudi posamezne primere udeležencev.

Modul 1. Nekaj preprostih besed o demenci in lastne izkušnje

Modul 2. Empatija

Modul 3. Komunikacija z osebo z demenco, komunikacija z ožjo in širšo okolico

Modul 4. Osnovne potrebe in želje osebe z demenco ter osnovne potrebe in želje osebe, ki skrbi za osebo z demenco

Modul 5. Prostočasne aktivnosti

Modul 6. Senzorična stimulacija

Modul 7. Uporaba terapevtskih pripomočkov in različnih terapij pri spopadanju z demenco

Modul 8. Posebne priložnosti

Modul 9. Rutina

Modul 10. Prilagajanje bivalnega prostora osebe z demenco

Modul 11. Dom za starejše. Kdaj? Zakaj? Kako?

Modul 12. Smernice za pomoč in podporo osebam z demenco in njihovim svojcem

Modul 13. Izkustvena delavnica – obravnava posameznih konkretnih primerov udeležencev

Na srečanjih bodo udeleženci spoznali demenco z vidika vsakdana, rutine, komunikacije, čustev in občutkov. Spoznali bodo različne tehnike spopadanja z nepredvidenimi ali ponavljajočimi se dejavnostmi osebe z demenco. Izmenjali bodo lahko osebne življenjske izkušnje, povezane z življenjem in preizkušnjami ob pojavu demence v družini. Ugotovili bodo, da lahko kvalitetno in polno živijo, kljub temu, da so sami zboleli ali pa skrbijo za osebo z demenco.

Več informacij na povezavi.
Sredstva za brezplačno učenje v celoti prispevata Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.