Izobraževanje iz družinskih dinamik
Izobraževanje je namenjeno vsem, ki želijo razvijati bolj zavedne in izpolnjujoče družinske odnose, prav tako pa strokovnjakom, ki želijo bolje razumeti sistemsko dinamiko ter izpopolniti svoje znanje na tem področju.
TERMINI
LOKACIJA
URNIK
PREDAVATELJI
KOTIZACIJA
Datumi izobraževalnih dni: jesen 2025 (petki popoldne/zvečer)
Ob opravljenih obveznostih prejmete udeleženci potrdilo o zaključenem izobraževanju iz družinskih dinamik. Po končanem izobraževanju boste pridobili:
- osebno izkušnjo,
- razumevanje pristopa,
- poznavanje vsebin in
- razumevanje aplikacije pristopa.
Pridržujemo si pravico do spremembe ali odpovedi izobraževanja.
Izobraževanje bo potekalo preko platforme ZOOM.
Izobraževanje poteka od 17.00 do 20.00 ure, šest petkov zapored. Posamezna srečanja sestojijo iz teoretičnega dela, izkustvenih vaj ter obveznosti med srečanji.
Mag. Maja Maraž, sistemsko relacijska psihoterapevtka, spec. za travmo
Kotizacija za izobraževanje znaša 375 EUR. Kotizacijo poravnate ob prijavi v enkratnem znesku ali po obrokih. Vse dodatne informacije vezane na plačilo kotizacije vam bodo posredovane ob prijavi.
V primeru odpovedi prijave do 7 dni pred prvim srečanjem vam bomo zaračunali manipulativne stroške v višini 75 EUR,v primeru poznejše odpovedi pa vam bomo zaračunali polovično kotizacijo. Izobraževanja se lahko udeleži drug kandidat, vendar je potrebno zamenjavo napovedati.
Vsebina izobraževanja
Izobraževanje o družinskih dinamikah ponuja vpogled v kompleksnost in subtilnosti odnosov znotraj družine. Udeleženci bodo imeli priložnost raziskati, kako se oblikujejo vloge, vzorci komunikacije in čustvene dinamike, ki so ključnega pomena za ustvarjanje zdravih družinskih vezij ter tisti, ki pripomorejo k disfunkcionalnosti družinskega sistema. Seznanili se bodo z orodji za izboljšanje komunikacije znotraj družine, uspešno postavljanje mej, spodbujanje odprtega dialoga in izražanja čustev na konstruktiven način.
Moduli:
1. Razumevanje družinskih vlog: Spoznali bomo, kako se družinske vloge oblikujejo in kako vplivajo na dinamiko celotne družine. Prepoznali bomo, kako lahko te vloge vplivajo na vsakega posameznika.
2. Izboljšanje komunikacijskih veščin: Udeleženci se bodo naučili orodij za izboljšanje komunikacije znotraj družine, postavljanje mej, spodbujanje odprtega dialoga in izražanja čustev na konstruktiven način.
3. Gradnja medsebojnega razumevanja: Poudarek bo na razvijanju empatije in razumevanja stališč družinskih članov, kar bo okrepilo povezave in zmanjšalo konflikte.
4. Praktične strategije za krepitev družinskih vezi: Udeleženci bodo prejeli uporabne strategije za gradnjo trdnejših in bolj podpornih družinskih vezi v vsakdanjem življenju.
Prijava na izobraževanje
Ob prijavi na izobraževanje prejmete vse dodatne informacije. Prijava je dokončno potrjena s plačilom prijavnine.